Jednoduchost --- Účelnost --- Design --- Flexibilita --- Cena --- Radost
"Můžete bydlet ve vlastním již od 16.200/m<sup>2</sup>."
"Dřevěné stavby za bezkonkurenční cenu."
"Flexibilita modulárního systému výstavby."
"Jedinečný design a ekologie staveb."
"Můžete bydlet ve vlastním již od 16.200/m2."

FAQ - Často kladené dotazy a naše odpovědi

 

Jak začít ?

Pokud máte  pozemek máte vyhráno. Stačí nás kontaktovat mailem a nebo telefonem, sjednat si schůzku a my se s Vámi setkáme přímo na Vašem pozemku.  Probereme Vaše představy a společně začneme hledat  vhodné varianty řešení. Především vhodnou dispozici stavby s ohledem na další případný rozvoj, zpracován a rozsah všech stavebních prací, vzhled stavby a  závěre i dopravu na místo stavby. Po této první schůzce od nás dostante návrhy řešení, hrubou kalkulaci stavby a termín dodání hrubé stavby s ohedem na kapacitu naší výrobní linky. Po úhradě zálohy je stavba zadána do výroby. Souběžně s Vámi společně řešíme potřebné úkony na dotčených úřadech vedoucí ke zdárnému započetí stavby. U jednoduchých modulových staveb,kde není potřenné udělení stavebního povolení můžete bydlet do 5 týdnů od podpisu smlouvy.

 

Jaká je doba dodání stavby ?

U základního modulu  (3 x 9 metrů a nebo 3,5 x 9 m) může bydlet do pět týdnů od  podepsaní smlouvy a uhrazení zálohy. Bude ale záležet  na stavební připravenosti  Vašeho pozemku.  Ti co mají vlastní pozemek mají samozřejmě velikou výhodu. Pokud  pozemek nemáte, kontaktujte nás rádi Vám pomůžeme s vyhledáním  vhodného pozemku přes naše spolupracující realitní kanceláře.

 

Legislativa – stavební povolení  a nebo ohláška ?

Základní modul rozměru 9 x 3m a nebo 3,5 x 9 m  je celkem (mobilní dům/dřevostavba), který nepotřebuje žádné další stavební úpravy. Je možné je kdykoliv přemístit. Nejsou tedy v režimu klasického stavebního zákona a na stavebním úřadu lze pouze požádat o umístění na pozemku  s ohledem na veřejný zájem a práva vlastníků sousedních nemovitostí. Pokud se jedná o umístění na stavební pozemek je možné zvolit formu ohlášení. Místní podmínky i požadavky stavebních úřadů se mohou lišit, proto je vhodné nejdříve se informovat na místním stavebním úřadě. My poskytneme veškerou potřebnou dokumentaci k mobilnímu domu, která prokazuje shodu s požadavky na bydlení  a zajistíme podporu při jednání na příslušném stavebním úřadě. Více  o legislativě naleznete níže v textu.

 

Co je v základní ceně "DODÁNÍ NA KLÍČ" ?

V cenách našich staveb k "dodání na klíč" je :

 • výroba a dodávka hrubé stavby vč. izolací,
 • dodávka a montáž  zaizolované střešní konstrukce včetně dodávky klempířských prací a krytiny (IPA sypaná, trapézový plech),
 • podlahy v pokojích s plouvoucí podlahou, WC a koupelny s dlažbou,
 • vnitřní plášť je sádrokarton se základní bílou barvou,
 • výplně otvorů - okna, dveře, parapety, vnitřní parapety, prahy, schody (u vícepodlažních staveb)
 • sanita- vnitřní rozvody vody a kanalizace a zařizovací předměty (umývadlo, WC mísa, sprchový kout, zastěna,
 • elektro - vnitřní rozvaděč, pojistková skříň, vypínače, zásuvky, objímky na žárovky,
 • vytápění-přímotopné panely
 • V ceně není (není-li uvedeno jinak):
 • terenní upravy
 • založení stavby na patky a nebo trny KRINER
 • okapové chodníky a přístupové cesta
 • solární panely, rekuperace, tepelná čerpadla,peletková kamna a podobné technologie
 • komíny a podobné konstrukce

 

Kde ušetřím v porovnáni s klasickou stavbu ?

Především šetříte čas za výstavbu celého domu. Modulový systém zkracuje výstavbu z měsíců na týdny a nebo dny.  Dále šetříte za  projetk, protože se  ve většině případů jedná o typizované stravby. Úspory jsou i  při vyřizování stavebního povolení, úpravy pozemku a zajištění stavební připravenosti.  Pokud se budete chtít stavby  zbavit  zajistíme Vám zpětný odprodej. To má velikou výhodu v tom, že můžete prodat pouze stavbu, ale pozemek, který je dnes komoditou velice cenou si ponechat.

 

Cena  -  vytváříme společně s Vámi "jako šaty u krejčího"

Cenu  tvoříme společně s klientem dle jeho představ a finančních možností.  I zde je náš přístup hlavně pohodový, ale zároveň vysoce profesionální.  Provedení stavby, její další rozvoj a další doplňkové služby s Vámi několikrát konzultujeme a navrhujeme vhodná  a výhodná řešení.   V našem zájmu je, aby stavba byla vždy něčím výjmečná, ale zároveň zapadala do krajiny nebo urbanismu obce. Naší snahou je také využít  vysokého procenta českých výrobců. I  když víme,  že to nemusí být vždy snadné a že ne vždy klient má zájem o kvalitu „Made in ČR“.

 

Zajištujete i celkovou výbavu domu ?

Samozřejmě. Stavbu od nás můžete převzít bez vybavení a nebo včetně  interiéru na klíč. Vedle zařizovacích předmětu WC, koupelny a kuchyňské linky Vám ochotně zajistíme kompletí vizualizaci interiéru včetně dodávky nábytku a veškerých interiérových prvků. Dodavatelé jsou české nábytkářské firmy. Nebo nábytek může být z  IKEA a nebo od  italských nábytkářských firem, specializujících se přímo na vybavení modulových domu.

 

pidiDOMY.cz, tel.: Ing. Jan Hanzl +420 723 095 704, Tomáš Kulíšek +420 603 894 240, e-mail: info@pididomy.cz