Jednoduchost --- Účelnost --- Design --- Flexibilita --- Cena --- Radost
"Můžete bydlet ve vlastním již od 16.200/m<sup>2</sup>."
"Dřevěné stavby za bezkonkurenční cenu."
"Flexibilita modulárního systému výstavby."
"Jedinečný design a ekologie staveb."
"Můžete bydlet ve vlastním již od 16.200/m2."

Provedení a dodávka stavby

Obrovská flexibilita - BYDLETE A TVOŘTE

Velikou výhodou našeho systému je, že VY SI MŮŽETE SAMI sestavit DŮM VAŠICH SNŮ. My Vám v tom velice rádi pomůžeme, přidáme praktickou radu, nebo ukážeme naše předchozí realizace pro Vaši inspiraci. Pokud  budete chtít, aby stavba  naprosto ideálně zapadla do místa, které jste si  vybrali a splňovala parametry současného designu zajistíme Vám našeho  profesionálního architekta, se kterým  můžete Vaše představy konzultovat .

Pokud uvažujete o stavbě z modulů zavolejte nám a nebo nám pošlete mail, kde uveďte Vaší představu, tj. napište nám vnější rozměry stavby, kolik má mít váš "dům snů" pater, počet místností, orientaci stavby na pozemku (ideálně pokud nám pošlete parcelní číslo a katastrální území) a jakou si představujte střechu,zda rovnou a nebo sedlovou. Dobré je také, pokud víme v jaké energetické třídě má stavba být. Ná základě těchto informací vypracujeme hrubý odhad ceny dodávky. Pokud se Vám cena líbí sejdeme se dořešíme detaliy, připravíme skicu a pomůžeme Vám zahájit jednání s místním stavebním úřadem. Pokud jsou již na cestě potřebná vyjádření od místně příslušných úřadů uzavřeme smlouvu a zadáme moduly do výroby. Dodávka stavby je pak věcí od 2 týdnů do 4 měsíců, záleží na velikosti stavby.

 

Provedení staveb a úspory

Vedle designu a celkové dispozice stavby si dále můžete vybírat širokou škálu provedení konsturkce ve smyslu úspornosti provozu celé stavby. Od standardního provedení splňující současnou  ČSN  (tepelný odpor stěn je U=0,30 W/m2.K) až po stavby pasivní, stavěné ekologickým systéme Steico, kde tepelný odpor stěn dosahuje skvělých hodnot tepelného odporu (U=0,12 W/m2.K).

Tepelný odpor jednotlivých provedení staveb ve smyslu úspory na provoz staveb
U=W / m2.K HLC 12 vyhovující HLC úsporný HLC  16 nízkoenergetický HLC pasivní  
Obvodové stěny 0,30 0,23 0,20 0,12
Podlahy 0,45 0,35 0,30 0,15
Střecha 0,30 0,20 0,16 0,11
Okna 1,50 1,30 1,10 0,80

 

Konstrukce  naší dřevostavby

Z konstrukčního hlediska jsou moduly vyrobeny v systému „Platform-Frame“, který se běžně používá u klasických dřevostaveb. Celá stavba je složena ze stěnových dílců, které se skládají z dřevěné rámové konstrukce. Ta  je opláštěna deskovými materiály, zateplena, případně doplněna o foliovou ochranu proti vlhkosti a opatřena povrchovými vrstvami. Porvedení vnějšího plaště je buď s dřevěnou obložkou (například modřínové palubky) nebo cementováknitými deskami "Cetris", kombinací obou a nebo klasickou omítkou na polystyrenový obklad.

 

       

Základním stavebním prvkem jsou dřevěné KVH profily šíře 120mm, 160mm, 220mm nebo 250mm. Jednotlivé stavební dílce jsou pak navzájem sbíjeny a šroubovány tak, aby byla zajištěna dostatečná tuhost celého modulu. V případech, kdy se jedná o nadměrně zatíženou a namáhanou konstrukci, osazují se jednotlivé dílce zpevňujícími prvky z ocele nebo dalšími dřevěnými profily. Pokud se jedná o enormní zatížení, je samozřejmě možné dodání dalšího vyztužení ve formě vlepovaných uhlíkových profilů nebo zkombinováním s běžnými ocelovými válcovanými profily používanými ve stavebnictví.  Námi navržené "běžné konstrukce" lze skládat od výše 3NP.

 

          

 

Přeprava a osazení

Přeprava modulů probíhá na nákladních vozech, respektive na návěsech tahačů. Manipulace a osazení modulů na místo určení stavby je příslušnou manipulační techniku  (autojeřábem) s dostatečnou nosností v závislosti na  hmotnosti  a umístění dodávaných  buněk a dostupnosti  techniky na pozemek. Kalkulace a návrh technického zajištění je provede vždy dopředu našimi techniky. 

 

        

 

Založení stavby

Základové konstrukce pod modulární stavby vycházejí z osvědčeného principu zakládání dřevostaveb „crawle-space“, kdy se celý objekt osazuje cca 300 mm nad úroveň terénu. Pod stavbou tak může proudit vzduch a odvádět přebytečnou vlhkost.

Ostatní typy staveb a části objektů s vysokým provozním zatížením se osazují na betonové nebo železobetonové základy ve formě jednoduchých patek nebo pasů (příp. desek). V případě osazení na betonové základy jsou  opatřeny vrstvou hydroizolačního pásu a geo-textilie pro zabránění vzlínání vlhkosti do konstrukce a mechanickému poškození.

 

Stavba  může být  také osazena na zemní vruty KRINNER. Velikou výhodou tohoto provedení je možnost okamžitého zatížení základů, bez technologické přestávky (která je nutná po betonáži patek a nebo pasů). Přesný výběr vhodného vrutu je realizován po zkoušce únosnosti půdy na pozemku zákazníka. Více na www.kriner.cz. Cena vhodných vrutů pro standartní dřevostavbu a malý sklon terénu je od 500,-Kč / vrut + práce za dodávku.

 

       

Zdroj : kriner.cz

Připojení na inženýrské sítě

Stavební moduly jsou vždy uspořádány tak, aby napojení na inženýrské sítě (IS) bylo snadné a z jednoho místa. Odpad je proto veden do jednoho centrálního vývodu na okraj domu, aby byla zajištěna jejich snadné dostupnost i po usazení domu. Přívod vody je klasickou přípojkou (plastová roura průměru ¾“). Přípojka je opět na jednom místě na okraji domu pro jednoduchý přístup.  Elektro přípojka je  s doporučeným jištění  3x25A. Samotné napojení stavby na IS  je v řádu  dvou až tří hodin. Zde opět záleží na stavební připravenosti pozemku.

 

Vytápění modulů

Ve standartním provedení jsou v "ceně na klíč"  moduly osazeny přímotopnými panely AEG, nebo od podobného výrobce. Zajímavé a nami doporučované jsou i přímotopné akumulační panely dodávané českou firmou MIRAVA.cz, které mají mnohem lepší účinnost a teplo z těchto panelů je mnohe příjemnější.  Více se o těchto panelech dozíte také na této adrese: http://www.mirava.cz/faq-panely/

Dobře se přímotopy dolňují elektrickými přímotopnými rohožemi, které jsou vhodné nejen pod dlažbu, ale i pod plouvoucí podlahy.

   

 

 

Výroba modulu v hale 1
Výroba modulu v hale 2

pidiDOMY.cz, tel.: Ing. Jan Hanzl +420 723 095 704, Tomáš Kulíšek +420 603 894 240, e-mail: info@pididomy.cz